PROLOTERAPİ

Proloterapiye kısaca; eklem, kas ve tendon ağrılarının tedavisinde kullanılan ameliyatsız bir ağrı tedavisi yöntemi diyebiliriz.

Proloterapi; proliferatif olarak adlandırılan hücre ve doku yenileyici ve irritan solisyonların vücuda enjekte edilmesi temelli bir yöntemdir.Proloterapi ile Bel Tedavisi Proloterapi uygulaması esnasında enjeksiyonlar, genellikle aşınmış, zedelenmiş, güçleri azalmış tendon ve eklemlere yapılır.

Enjekte edilen proliferatif maddeler eklemde, tendonların kaslarla birleşme noktalarında ve tendonların kemiğe yapışma yerlerinde  mikropsuz inflamatuar bir süreç başlatır. Bu süreçle birlikte vücutta iyileşmeyi sağlayan mekanizmalar aktive edilir. Bağ doku ve kıkırdaklarda yenilenme meydana gelir ve sonrasında eklem, tendon ve kas ağrıları da kaybolur.

Bel Ağrıları Tedavisi için Proloterapi hakkında daha fazla ayrıntıyı bulabileceğiniz bir adres…

Vücudun herhangi bir yerindeki yırtılmış ya da hasar görmüş bağ dokular ve eklem ağrıları, bel fıtığı, diz burkulma veya zorlanması. diz çapraz bağ yaralanmaları,boyundan kaynaklanan baş ağrıları,sırt ve boyun-bel ağrısı, kaburga kırıkları ağrısı, eklemler veya omurga cerrahisi sonrasında devam eden ağrılar, omuz ağrıları ve tendon zedelenmeleri,diz kireçlenmesi gibi rahatsızlıklarda proloterapi ile başarılı sonuçlar alınmaktadır.

 

 

 

Share
Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

Stres ve Sırt Ağrısı

Stres ve Sırt Ağrısı

Stresle sırt ağrısı arasında güçlü bir ilişki bulunmaktadır. Stres, vücudumuzda stres hormonlarının salgılanmasına yol açar. Bu hormonlar ağrı eşiğini düşürür

Devamını Oku